Türkiye Cumhuriyeti

Brüksel Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Kurban Bayramı Mesajı , 23.10.2012

Sevinçlerin paylaşıldığı, toplumda dayanışma, barış ve huzur ruhunu pekiştiren bayramlardan biri olan Kurban Bayramı’nı Türkiye’de ve yurtdışında çocuklarımız, gençlerimiz ve büyüklerimiz ile birlikte kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Yaşamımızda önemli yeri bulunan dini bayramlarımız, kaygıların ve sıkıntıların paylaşıldığı; sevginin, saygının ve hoşgörünün egemen olduğu; insan ilişkilerinin güçlendiği ve umutların canlandığı özel günlerdir.

Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini, sayılı bayram günleriyle sınırlı tutmayarak, yaşamın her evresinde ve tüm ilişkilerimizde anımsamalı; hoşgörü, barış ve kardeşlik ortamının, sorunlarımızın çözümünde her dönemde etkili olacağını unutmamalıyız.

 

Toplumsal sorumluluklarımız çerçevesinde, kültürümüzün, gelenek ve göreneklerimizin bize aşıladığı uzlaşma geleneğini güçlendirmeli, böylece içinde yaşadığımız topluma örnek ve faydalı bireyler olmaya gayret etmeliyiz.

 

Bu özel günü, Belçika’da yaşayan Türk toplumunun üyelerinin birlik ve beraberliğini perçinleyecek bir fırsat olarak değerlendiriyorum. Vatandaşlarımızın, Belçika toplumuyla ahenk içinde sosyal yaşantılarını ve kültürlerini sürdürdüklerini gözlemlemekten memnuniyet duyuyorum. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle, şahsım ve çalışma arkadaşlarım adına Kurban Bayramınızı kutluyor; sevdiklerinizle birlikte, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmeniz dileğiyle sevgi ve selamlarımı sunuyorum.   

Ali Barış ULUSOY
Başkonsolos