Türkiye Cumhuriyeti

Brüksel Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Sayın Ali Barış Ulusoy'un Kurban Bayramı Mesajı , 14.10.2013

Değerli Vatandaşlarımız,

Kurban Bayramını bir kez daha Belçika'daki büyük Türk ailesi ile birlikte idrak etmenin heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Başkonsolosluk mensuplarımız ve şahsım adına siz değerli vatandaşlarımızın bayramını en içten dileklerimle tebrik ediyorum.

Dini bayramlarımız; birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlendiği; dertlerin paylaşıldığı; sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin hakim olduğu müstesna zamanlardır. Bayramlar, toplumsal barış ve huzurun pekiştiği; yüzlerin güldüğü ve herkesin ortak duygularda kucaklaştığı ve kenetlendiği mübarek günlerdir. Bayramlar, ihtiyacı olanlara, yokluk çekenlere sahip çıkma, yardım eli uzatma günleridir. Kültürel ve dini değerlerimizin en yoğun olarak tezahür ettiği bayramlar, esasen köklerimizin uzandığı anavatanımızla aramızdaki gönül bağlarının da tazelendiği özel zaman dilimleridir.

Dini bayramlarımız, şüphesiz, kültürel ve dini değerlerimizin, yarım asırdır parçası olduğunuz Belçika toplumunun, hangi inanca sahip olurlarsa olsunlar diğer unsurlarına da tanıtılmasına ve farklı kültür ve inançlar arasında köprüler kurulmasına da vesile teşkil eden özel günlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, şahsım ve çalışma arkadaşlarım adına Kurban Bayramı’nın ülkemiz, milletimiz, Türk ve İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor; sevdiklerinizle birlikte, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir Kurban Bayramı geçirmeniz dileğiyle sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

Ali Barış ULUSOY
Başkonsolos