Türkiye Cumhuriyeti

Brüksel Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Soma Faciası Için Başkonsolosluğumuzda Düzenlenen Anma Töreni Hk. , 15.05.2014

Manisa'nın Soma İlçesi'nde 13 Mayıs günü yaşanan ve milletimizi derin hüzün ve acıya boğan maden faciası nedeniyle bu sabah 09.15’te T.C. Brüksel Başkonsolosluğu’nda bir anma töreni düzenlenmiştir. 

Vatandaşlarımızın ve Başkonsolosluk personelinin hazır bulunduğu törende, faciada hayatını kaybeden maden işçileri için saygı duruşunda bulunulmuştur. 

Törende yaptığı kısa konuşmada Başkonsolos Ali Barış Ulusoy, Belçika Türk toplumunun temellerini 50 yıl önce atanların da Türk maden işçileri olduğunu hatırlatarak, tüm Başkonsolosluk personeli adına, bu boyutta bir acının yeniden yaşanmaması temennisiyle, faciada hayatını kaybeden madencilerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı, faciadan yaralı kurtulanlara ise acil şifalar dilemiştir.

Soma’daki maden faciası nedeniyle ülkemizde ilan edilen milli yas üzerine Başkonsolosluk’taki bayrak yarıya indirilmiş olup, arzu eden vatandaşlarımızın imzalamaları için Başkonsolosluk bekleme salonunda bir taziye defteri açılmıştır.

Dileyen vatandaşlarımızın, başvuru saatleri içinde Başkonsolosluğumuzda açılmış olan taziye defterinde duygu ve düşüncülerini paylaşmaları mümkündür.