Başkonsolosluk Tarihi ve Önceki Başkonsoloslarımız
Emin Şerif Küçükkul
Emin Şerif Küçükkul

6/1/1966-11/28/1967

Cengiz Sebükcebe
Cengiz Sebükcebe

11/30/1967-8/7/1972

Yavuz Aktulga
Yavuz Aktulga

8/8/1972-6/21/1973

Osman  Sirman
Osman Sirman

6/22/1973-12/20/1975

Taşkın Oran
Taşkın Oran

12/21/1975-9/28/1976

Zeki Gönen
Zeki Gönen

9/29/1976-9/23/1980

M. Çetin Oran
M. Çetin Oran

10/1/1980-10/1/1984

Selçuk İncesu
Selçuk İncesu

9/25/1984-10/3/1988

Alp Karaosmanoğlu
Alp Karaosmanoğlu

10/1/1988-3/1/1993

Ömer Zeytinoğlu
Ömer Zeytinoğlu

3/2/1993-9/1/1997

Kaya İnal
Kaya İnal

9/1/1997-7/29/1999

Önder Alpman
Önder Alpman

8/1/1999-5/30/2002

Ahmet Necati Bigalı
Ahmet Necati Bigalı

9/1/2002-8/16/2004

Mehmet Özyıldız
Mehmet Özyıldız

9/1/2004-4/30/2008

Mehmet Poroy
Mehmet Poroy

9/1/2008-8/15/2012

Ali Barış Ulusoy
Ali Barış Ulusoy

9/1/2012-1/16/2017

Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu
Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu

2/1/2017-8/31/2020

Umut Deniz
Umut Deniz

9/15/2020-

Atatürk

Umut Deniz Consul General
Monday - Friday

09:00 - 12:30 / 13:30 - 16:30

4/5/2021
5/13/2021
5/13/2021
5/24/2021
7/20/2021
7/21/2021
9/27/2021
10/29/2021
11/1/2021
11/11/2021
11/15/2021
1/1/2022