Türkiye Cumhuriyeti

Brüksel Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Tarihi ve Önceki Başkonsoloslarımız

Ülkemiz ile Belçika arasındaki konsolosluk ilişkileri, Brüksel Büyükelçiliğimiz bünyesinde faaliyet gösteren Konsolosluk Şubesinin Başkonsolosluğa dönüştürüldüğü 26 Ocak 1966 tarihinde kurulmuştur. Ayrıca, 28 Nisan 1972'de, iki ülke arasında bir "Konsolosluk Sözleşmesi" imzalanmış ve bu sözleşme 4 Mayıs 1975'de yürürlüğe girmiştir.
 
Emin Şerif Küçükkul
Başkonsolos (MM)
01.06.1966-28.11.1967
Cengiz Sebükcebe
Başkonsolos (MM)
30.11.1967-07.08.1972
Yavuz Aktulga
Başkonsolos (MM)
08.08.1972-21.06.1973
Osman Sirman
Başkonsolos Yardımcısı (MM)
22.06.1973-20.12.1975
Taşkın Oran
Başkonsolos Yardımcısı (MM)
21.12.1975-28.09.1976
Zeki Gönen
Başkonsolos (MM)
29.09.1976-23.09.1980
M. Çetin Oran
Başkonsolos (MM)
01.10.1980-01.10.1984
Selçuk İncesu
Başkonsolos (MM)
25.09.1984-03.10.1988
Alp Karaosmanoğlu
Başkonsolos (MM)
01.10.1988-01.03.1993
Ömer Zeytinoğlu
Başkonsolos (MM)
02.03.1993-01.09.1997
Kaya İnal
Başkonsolos (MM)
01.09.1997-29.07.1999
Önder Alpman
Başkonsolos (MM)
01.08.1999-30.05.2002
Ahmet Necati Bigalı
Başkonsolos (MM)
01.09.2002-16.08.2004
Mehmet Özyıldız
Başkonsolos (MM)
01.09.2004-30.04.2008
Mehmet Poroy
Başkonsolos (MM)
01.09.2008-15.08.2012
Ali Barış Ulusoy
Başkonsolos (MM)
01.09.2012-16.01.2017
Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu
Başkonsolos (MM)
01.02.2017-